Výlet soptíků do Přibyslavi

22.09.2012 09:00

Miničtí Soptíci byli až v Přibyslavi

 

Dne 22. 9. 2012 jsme se vydali na celodenní výlet do Muzea hasičské techniky v Přibyslavi. Začátek celé naší výpravy byl již v 7.45 u hasičárny v Minicích. Odsud nás naší Avií odvezl pan Nejedlý na nádraží v Kralupech. Tady jsme si obstarali lístky na celý den a mohli vyrazit na naší první a ne poslední cestu vlakem v tomto dlouhém a zábavném dni. Rychlík do Prahy na Hlavní nádraží vystřídal rychlík ve směru na Brno se zastávkou v námi tolik očekávané Přibyslavi.

Ačkoliv jsme měli objednanou prohlídku až na 13.00, díky našemu rychlému a organizovanému přesunu jsme mohli začít již ve 12.30. Milá slečna průvodkyně nám ukázala veškeré zajímavosti a ochotně odpovídala na všechny naše zvídavé otázky. Viděli jsme mnoho různých ručních či motorových stříkaček, auta Praga a Tatra dodnes využívané při různých slavnostních akcích i odlišné hasičské uniformy a dýchací přístroje. Vyzkoušeli jsme si také, jak se dříve vyhlašoval poplach. Celá prohlídka v muzeu byla skvělá a moc nás to bavilo.

Po natolik záživné prohlídce jsme se rozhodli zajít si do místní cukrárny a to byl velmi dobrý nápad. Dalo by se i říct, že jsme jim tam zákusky tak trochu vykoupili, ale co. Dali jsme si do nosu. Na cestě zpět na nádraží jsme jen taktak unikli šílenému slejváku. Cesta zpět už byla zas jedna velká legrace. Tak to dopadá, když máte pro celou skupinku jedno kupé :)

Domů do Minic jsme dorazili okolo půl osmé, všichni se rozloučili a rozešli se každý k sobě domů. Tenhle výlet vážně stál za to. Moc jsme si to užili a děkujeme Lucce, naší vedoucí, že to pro nás tak skvěle zařídila, že s námi jela a že to naše menší zlobení vůbec celý den vydržela!

Celý tento projekt se mohl uskutečnit díky městu Kralupy nad Vltavou, které nám na ní přispělo v rámci grantového schématu na podporu zájmových aktivit v roce 2012.

 

                                                                                                                                                                 David Strunecký (kronikář Minických Soptíků)

FOTO ZDE!

Zpět

Vyhledávání

© 2009-2018 SDH MINICE