Floriánkovo uzlování

11.02.2012 14:00

Nelahozeves

11.2.2012

Dne 11.2.2012 jsme se zúčastnili závodů v uzlování v Nelahozevsi. Soutěž se konala v místním kulturním domě. Nejdříve jsme museli potvrdit svou účast, a jelikož jsme byli jen čtyři, hledali jsme k sobě někoho do soutěžní pětky. Nakonec nám holky z SDH Úžice půjčily malého Kryštofa, který byl vážně šikovný. Zahájení proběhlo kolem deváté hodiny a hned se začalo s chutí soutěžit.

Jako první disciplínu jsme zvládli sýrování. Byla to věc nová, ale pro nás to nebyl žádný problém. Poté jsme šli házet hadicí na kuželky, určovali jsme utajené technické prostředky a skládali puzzle. To vše se nám podařilo bez trestných bodů. Jako poslední soutěž v družstvu jsme šli vázat uzle. Ač se nám nepodařily úplně všechny, s výsledkem našeho místění, 10. místo z 18 družstev, jsme spokojení. Kromě soutěže v družstvu jsme soutěžili i jako jednotlivci. Závěrečné umístění v kategorii jednotlivci – mladší, s účastí 75 dětí, vypadá následovně:

Michal Hora - 49. místo

Lukáš Hora - 63. místo

Lucie Rychtaříková - 52. místo

Jakub Rychtařík - 11. místo

Celkové soutěžní klání jsme prokládali několika procházkami. Uvnitř kulturního domu byl díky velké účasti rychle vydýchaný vzduch, proto jsme se šli několikrát protáhnout a ‘probudit‘. Závody byly super a hlavně cesta v Avii, kdy s námi pěkně ‘cvičil‘ pan Nejedlý. Vše jsme ukončili společnou fotkou u hasičárny.

Na další závody každopádně víme, co zlepšovat, víme, v čem nepolevit a to je důležité.

David Strunecký (kronikář Minických Soptíků)