Do Okoře bez oře 2013

06.04.2013 18:00

Byla sobota, 6. 4. 2013, a my se rozhodli vyrazit na již tradiční pochod Do Okoře bez oře. Počasí sice nebylo úplně světové, sluníčko se vůbec neukázalo, ale co je nejdůležitější? Nepršelo! 

V osm jsme si dali sraz před hasičárnou a když už jsme byli všichni, vyrazili jsme. Avií jsme dojeli na nádraží v Kralupech, odkud nás do Zákolan dopravila parní lokomotiva. To byl zážitek!:-) 

A že Zákolan už jsme museli hezky po svých. První pořádnou svačící zastávku jsme si dali na Budči. Nechyběly řízky, chleby se salámem ani toasty. Na své startovní listiny jsme si dali razítka a šli jsme dál. 

Cestou jsme potkali spoustu známých i neznámých, ale bylo to fajn. Největší zážitek bylo asi 'brodění' se přes rozbahněnou část louky. Bláto jsme sice měli téměř všude, ale byla sranda!

Kolem čtvrt na dvanáct jsme dorazili do cílové stanice-Okoř. Jako obvykle jsme si vyzvedli diplomy, navštívili soutěžní koutek či stánek s pouťovými dobrotami. Jako takovo zajímavou tečku na závěr, jsme si zkusili i geocashing a byli jsme úspěšní!

Po asi hodinovém rozchodu jsme se vydali na zpáteční cestu. Nedošli jsme až do Zákolan - kousek za Kovárama nas opět vyzvedla Avia - ale i tak jsme měli z našeho turistického výkonu dobrý pocit!:-) 

Tak zas za rok!

 

Celého pochodu se zúčastnili: Páťa, Luky, Filip, Lůca, David a vedoucí Lucka

 

David Strunecký (kronikář Minických Soptíků)

Zpět

Vyhledávání

© 2009-2018 SDH MINICE