Do Okoře bez oře 2012

31.03.2012 15:00

        Dne 31.3.2012 se konal již tradiční, v pořadí 41. pochod Do Okoře bez oře! A my, jakožto správní mládežníci, jsme se zúčastnili také.

        Sraz jsme měli již v osm hodin na hasičárně a vyrazili jsme směr zastávka vlaku u nás v Minicích. Po předešlé domluvě nám zastavil historický váček Hurvínek, za což strojvůdcům moc děkujeme! Vláčkem jsme dojeli až do Zákolan. Odsud jsme už ale museli pěšky. Zaplatili jsme startovné a šlo se.

        Cesta do kopce na Budeč byla sice náročná, ale jak bylo chladno, tak jsme se krásně zahřáli. Cesta na Okoř nám utekla rychle a tak než jsme se nadáli, byl před námi už poslední kopeček před touto zříceninou.

        Na louce pod hradem na nás čekalo několik atrakcí, stánek s palačinkami, anebo ráj perníkových srdíček a jiných laskomin. Každý jsme si zde přišli na to své. Své diplomy za ušlých 14 kilometrů jsme si samozřejmě nezapomněli vyzvednout. Po navštívení snad všech atrakcí, kterých zde však díky nepřízni počasí nebylo mnoho, jsme se posilnili svými svačinami a zašli si ještě do místní restaurace na teplý čaj na zahřátí. Poté jsme se vydali na zpáteční cestu.

        Cesta zpět byla obohacena i o cestu naší Avií, kterou jsme si, jako vždy, užili. Domů jsme dorazili v pořádku a s dalším zážitkem, na který budeme dlouho vzpomínat.

        

        Celého pochodu se zúčastnili: Míša, Luky, Lůca, Tomáš, David a vedoucí Lucka.

 

Lucie Horová

vedoucí oddílu mládeže

Zpět

Vyhledávání

© 2009-2018 SDH MINICE